DSC_4903 (1).jpg
 

My sme pugiles

 

Škola šermu Pugiles sa po viac ako 6 rokoch existencie stále rozrastá a každoročne rozširuje svoje rady o novú krv. Naša dlhodobá práca má svoj podiel na fakte, že Trnava sa postupne stala celoslovensky najsilnejšou baštou historického šermu a HEMA. Aktívne našu školu navštevuje vyše 50 šermujúcich členov. Mnohí každoročne prichádzajú, mnohí odchádzajú a nás to naozaj teší. Naši žiaci popri sťahovaní do iných miest (za vysokou školou či prácou) pokračujú v tréningoch šermu v iných skupinách a poctivo reprezentujú naše hodnoty a prístup k HEMA.

Som rada, že som spoznala takú úžasnú partiu a skvelých ľudí. Vďaka vám ma bavia aj tréningy. Ďakujem!
— Paulína (Pugiles 2015)
Je skvelé naživo zažiť všetko to, s čím som sa predtým zabával iba literárne a virtuálne. A hlavne s takou skvelou partiou!
— Adrián (Pugiles 2015)
black.jpg
 

pokročilí

Skupina výborne namotivovaných ľudí, ktorí to so šermom myslia už nejaký ten rok vážne. Mnohí už vyskúšali účinkovanie na scéne a turnajové umiestnenia od nich čakáme v najbližšej dobe. Sú rodinným striebrom našej školy šermu.

Milujem Pugiles! Vážne, bezhranične, úplne, telom aj dušou!
Ja som Pugiles.
— Slávka (Pugiles 2013)
Som moc flegmatický, aby som povedal “milujem pugiles,” ale milujem, čo sa vám podarilo spraviť. Takto atraktívne, aktuálne, kvalitne aj kvantitatívne... To nemá obdoby.
— Dávid (Pugiles 2013)